aktualności
w naszym przedszkolu

W zakładce „O naszym przedszkolu” oraz na tablicy informacyjnej w budynku przedszkola znajduje się klauzula informacyjna RODO dla Rodziców oraz szczegółowa informacja o przetwarzaniu danych.

WYDARZENIA NADCHODZĄCE


W dniu 16.06.2021 r. (tj. środa) o godzinie 10:00

w naszym przedszkolu odbędzie się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie najstarszych dzieci z grupy Skrzatów i Smerfów. 


DRODZY RODZICE

25 maja ( tj. wtorek ) w naszym przedszkolu odbędzie się komediowy i interaktywny pokaz iluzji.

Występ iluzjonisty zaplanowany jest w godzinach od 10:00 do 10:30 dla grupy Słoneczka i Stokrotki, a dla grupy Skrzaty oraz Smerfy od 10:45 do 11:15.Szanowni Rodzice!

Zgodnie z Zarządzeniem 1538/2021 Prezydenta Miasta Katowice uległ zmianie termin podania do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola

    1) Weryfikacji przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ustawy Prawo oświatowe  – będzie trwała do 31.03.2021 roku do godz. 13:00

2) Listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych będziemy podawać do publicznej wiadomości  1 kwietnia o godzinie 16.00

Zarządzenie Prezydenta Miasta Katowice z 17 marca 2021


Szanowni Państwo

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

⇒Rozporządzenie MEN z dnia 26.03.2021r ⇐

od dnia 29.03.2021r. do dnia 09.04.2021r. zostaje zawieszona stacjonarna praca przedszkola.

Stacjonarne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą prowadzone jedynie na wniosek rodziców spełniających wymagania określone w §2 pkt.4 w/w rozporządzenia.

Zawieszone zajęcia realizowane będą w formie metod i technik kształcenia na odległość.

Szczegółowe informacje zostaną wysłane na Państwa adresy mailowe przez nauczycieli grup.


INFORMACJA O REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

 Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola od 1 do 4 marca 2021 proszeni są o składanie deklaracji                               o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu. 

Od 12 marca do 24 marca będzie można składać wniosek o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Aby przejść na stronę internetową rekrutacji należy nacisnąć „Rekrutacja do przedszkoli”

Rekrutacja do przedszkoli

Więcej informacji  w zakładce DLA RODZICÓW →REKRUTACJA.


Dzień dobry!

Zgodnie z decyzjami  rządu RP od 29.03.2021r. do 09.04.2021r. pod opiekę przedszkola będą mogły trafiać wyłącznie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i  służb porządkowych, w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

W związku z powyższym proszę tylko tych rodziców, którzy pracują w zawodach medycznych i  służbach porządkowych o złożenie pisemnego   oświadczenia  o miejscu pracy i wykonywanym zawodzie. Informację proszę wysyłać na adres   e-mail  przedszkola: mp2katowice@wp.pl wraz z informacją w jakim okresie i w jakich godzinach dziecko będzie chodzić do przedszkola. Oświadczenia proszę wysyłać do piątku do godziny 12.00 aby przygotować nową organizację pracy przedszkola

 
Serdecznie pozdrawiam 
Małgorzata Cywińska
dyrektor MP2

DRODZY RODZICE

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną Dyrektor placówki podaje  rodzicom dodatkowy numer telefonu do kontaktu : 727 797 034. Prosimy o kontakt w godzinach od 7:00 do 16:00.


DRODZY RODZICE 

Dnia 19.03.21 r. (piątek) nasze przedszkolaki będą szukać oznak wiosny. Prosimy w tym dniu o ubranie dzieci w kolorze zielonym.


DRODZY RODZICE

Dnia 10-11.03.2021 r.( środa, czwartek) nasze przedszkole bierze udział w akcji ” Wirusoochrona ” zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Celem akcji jest promowanie zasad higieny osobistej wśród dzieci jako podstawowy środek zapobiegawczy rozprzestrzenianiu się wirusów oraz rozumienie istoty dbania o czystość rąk.


Międzyprzedszkolny Turniej wiedzy o zawodach „Zawodowy zawrót głowy”

Dnia 23 lutego najstarsza grupa „Smerfy” uczestniczyła w Międzyprzedszkolnym Turnieju wiedzy o zawodach. Konkurs ten odbywał się on-line.


DRODZY RODZICE

W ZWIAZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ WARSZTATY Z „AKADEMII ZDROWEGO UŚMIECHU”, KTÓRE MIAŁY ODBYĆ SIĘ 22 LUTEGO 2021 ZOSTAŁY ODWOŁANE.

PRZEPRASZAMY

 AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 22.02.2021 r.( poniedziałek) od godziny 9:30 w naszym przedszkolu odbędą się dla wszystkich dzieci warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz przeciwdziałania rozpowszechnianiu się COVID-19.

Warsztaty przeprowadzą asystentki z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji – DENTOLANDIA.

W programie warsztatów:

  • badanie stanu uzębienia przedszkolaków (za zgodą rodziców)
  • możliwość przeprowadzenia fluoryzacji zębów (za zgodą rodziców, płatność – 50 zł)
  • nauka prawidłowego mycia zębów
  • przełamanie lęku związanego z wizytą u dentysty
  • uświadomienie konieczności leczenia zębów mlecznych i stałych.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i bezpieczeństwem dla dzieci – asystentki wyposażone są w środki ochrony osobistej w tym środki dezynfekujące, fartuchy ochronne, maseczki i rękawiczki jednorazowe, przyłbice, jednorazowe lustereczka do badania dzieci.

W celu uniknięcia gromadzenia się wszystkich dzieci w jednej sali, mini wykłady na temat zdrowia i higieny będą się odbywały kolejno w grupach przedszkolnych.

Zachęcamy Państwa do zgłoszenia dzieci na listę, która będzie w szatni przedszkola u Pani Ewy.


UWAGA DRODZY RODZICE !

Dnia 27.01.21r. (w środę) zapraszamy wszystkie przedszkolaki na bal. W tym roku ze względu na pandemię i zamknięte wypożyczalnie strojów karnawałowych proponujemy Bal piżamowy, który odbędzie się dla każdej grupy w jej sali.

W programie jak zawsze będą zabawy, konkursy, tańce przy muzyce oraz słodki poczęstunek, czyli atrakcji nie zabraknie. Przewidziana jest również sesja zdjęciowa wykonana przez fotografa. Stylizacja zdjęcia będzie dopasowana do strojów dzieci.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i życzymy wspaniałej zabawy.

                  Dyrektor, Grono pedagogiczne oraz

wszyscy pracownicy przedszkola.

 
Wigilia w przedszkolu

Jutro,(tj.22.12.2020r) w przedszkolu będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Każda z grup na swojej sali posili się  uroczystym obiadem oraz podwieczorkiem. 


Barbórka i  Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W najbliższym czasie będziemy obchodzić dwa wydarzenia. Już 3 grudnia odbędzie się Barbórka, czyli święto górników a 4 grudnia spotkamy się ze Świętym Mikołajem, który rozda każdemu mały upominek.DRODZY RODZICE!

W dniach od 1 do 5 grudnia 2020 r. działalność stacjonarna grupy I „Słoneczka” zostaje zawieszona ze względu na profilaktykę rozprzestrzeniania się wirusa SARS Co-v-2. Będzie prowadzone nauczanie zdalne. Nauczyciele będą zamieszczać na mailu grupowym materiały do pracy z dziećmi.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przedszkolu z najmłodszymi 7 grudnia.

Małgorzata Cywińska

Dyrektor MP2Konkurs „Gdzie mieszkam- Kim jestem?”

1 grudnia odbył się kolejny konkurs, w którym braliśmy udział. Tym razem poszerzaliśmy wiedzę na temat regionu, w którym mieszkamy oraz rozwijaliśmy poczucie własnej tożsamości regionalnej. Konkurs ten był w formie zdalnej. Brała w nim udział grupa IV „Smerfy”.

 Dzień Pluszowego Misia 

25 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia.
W tym dniu na dzieci czekało wiele zabawy oraz niespodzianek. Zdjęcia z Dnia Pluszowego Misia znajdują się w galerii.

 Konkurs „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Dnia 17 listopada br. grupa IV ” Smerfy” wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Celem tego konkursu było rozumienie konieczności spożywania owoców i warzyw, propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznanie i bezpieczne korzystanie ze współczesnych środków łączności. Konkurs ten odbywał się metodą on-line.Spotkanie z Policją

Dnia 17.09.2020 r. rozpoczęły się cykliczne spotkania z Policją oraz Strażą Miejską. Spotkania te dotyczą bezpieczeństwa w drodze z domu oraz do domu i w przedszkolu.


Zawieszenie działalności przedszkola

W dniach od 2 do 6 listopada działalność przedszkola zostaje zawieszona ze względów sanitarno-epidemiologicznych. Będzie prowadzone nauczanie zdalne. Wychowawcy poszczególnych grup, będą zamieszczać materiały do pracy z dziećmi na mailach grupowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przedszkolu w dniu 9 listopada.


Drodzy Rodzice!

Pragnę  poinformować, że dniach  14 i 16 września 2020 r. w  Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyły się posiedzenia Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie. Po wnikliwej analizie przedstawionej przez osoby oceniające wniosków oraz wysłuchaniu opinii wojewódzkich koordynatorów, w wyniku  głosowania, Kapituła podjęła decyzję o udzieleniu rekomendacji Miejskiemu Przedszkolu nr 2  w Katowicach. Ze względu na  pandemię na dzień dzisiejszy nie umiemy powiedzieć jak będzie się odbywało wręczenie i kiedy będzie miało miejsce ale i tak bardzo się bardzo cieszymy dziękując Państwu za zaangażowanie w realizacji wszystkich działań. To sukces całej społeczności przedszkolnej.

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Cywińska

dyrektor Mp-2

 


Rok szkolny 2020/2021 !!!

Drodzy Rodzice
Od 1 września zapraszamy do przedszkola wszystkie zapisane dzieci. Zaczynamy nowy rok szkolny. Będziemy pracować zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego link:
Rodzice!

Ze względu na pandemię COVID – 19 zwracamy się do Państwa z prośbą o zaopatrzenie dzieci w:

– 2 szt. ręczników papierowych
        – kredki Firmy BAMBINO 12 szt.

Tradycyjnie prosimy o:

– przybory toaletowe: kubek, szczoteczkę do zębów, pastę
– chusteczki higieniczne (2 pudełka po 100 szt.)
– 1 paczkę chusteczek nawilżających
– teczkę z gumką na prace plastyczne
– obuwie zastępcze – papcie na twardej podeszwie, ze sztywną piętą
– czapkę chroniącą głowę przed słońcem
– ubrania do zmiany (2 koszulki z krótkim rękawem, 2 pary getrów lub spodni, 2 pary skarpetek, 2 pary majtek)

 

Znalezione obrazy dla zapytania: kiedy twoje dziecko jest chore

 

http://www.gov.pl/koronawirus

 


Przedszkole jest
czynne od 6:00 do 17:00

od poniedziałku do piątku