w naszym przedszkolu

W zakładce „O naszym przedszkolu” oraz na tablicy informacyjnej w budynku przedszkola znajduje się klauzula informacyjna RODO dla Rodziców oraz szczegółowa informacja o przetwarzaniu danych.

WYDARZENIA NADCHODZĄCE

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

Dnia 22.02.2021 r.( poniedziałek) od godziny 9:30 w naszym przedszkolu odbędą się dla wszystkich dzieci warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz przeciwdziałania rozpowszechnianiu się COVID-19.

Warsztaty przeprowadzą asystentki z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji – DENTOLANDIA.

W programie warsztatów:

• badanie stanu uzębienia przedszkolaków (za zgodą rodziców)
  • możliwość przeprowadzenia fluoryzacji zębów (za zgodą rodziców, płatność – 50 zł)
  • nauka prawidłowego mycia zębów
  • przełamanie lęku związanego z wizytą u dentysty
  • uświadomienie konieczności leczenia zębów mlecznych i stałych.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i bezpieczeństwem dla dzieci – asystentki wyposażone są w środki ochrony osobistej w tym środki dezynfekujące, fartuchy ochronne, maseczki i rękawiczki jednorazowe, przyłbice, jednorazowe lustereczka do badania dzieci.

W celu uniknięcia gromadzenia się wszystkich dzieci w jednej sali, mini wykłady na temat zdrowia i higieny będą się odbywały kolejno w grupach przedszkolnych.

Zachęcamy Państwa do zgłoszenia dzieci na listę, która będzie w szatni przedszkola u Pani Ewy.

UWAGA DRODZY RODZICE !

Dnia 27.01.21r. (w środę) zapraszamy wszystkie przedszkolaki na bal. W tym roku ze względu na pandemię i zamknięte wypożyczalnie strojów karnawałowych proponujemy Bal piżamowy, który odbędzie się dla każdej grupy w jej sali.

W programie jak zawsze będą zabawy, konkursy, tańce przy muzyce oraz słodki poczęstunek, czyli atrakcji nie zabraknie. Przewidziana jest również sesja zdjęciowa wykonana przez fotografa. Stylizacja zdjęcia będzie dopasowana do strojów dzieci.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i życzymy wspaniałej zabawy.

Dyrektor, Grono pedagogiczne oraz

wszyscy pracownicy przedszkola.

Wigilia w przedszkolu

Jutro,(tj.22.12.2020r) w przedszkolu będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Każda z grup na swojej sali posili się  uroczystym obiadem oraz podwieczorkiem.

Barbórka i  Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W najbliższym czasie będziemy obchodzić dwa wydarzenia. Już 3 grudnia odbędzie się Barbórka, czyli święto górników a 4 grudnia spotkamy się ze Świętym Mikołajem, który rozda każdemu mały upominek.

DRODZY RODZICE!

W dniach od 1 do 5 grudnia 2020 r. działalność stacjonarna grupy I „Słoneczka” zostaje zawieszona ze względu na profilaktykę rozprzestrzeniania się wirusa SARS Co-v-2. Będzie prowadzone nauczanie zdalne. Nauczyciele będą zamieszczać na mailu grupowym materiały do pracy z dziećmi.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przedszkolu z najmłodszymi 7 grudnia.

Małgorzata Cywińska

Dyrektor MP2

Konkurs „Gdzie mieszkam- Kim jestem?”

1 grudnia odbył się kolejny konkurs, w którym braliśmy udział. Tym razem poszerzaliśmy wiedzę na temat regionu, w którym mieszkamy oraz rozwijaliśmy poczucie własnej tożsamości regionalnej. Konkurs ten był w formie zdalnej. Brała w nim udział grupa IV „Smerfy”.

25 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia.
W tym dniu na dzieci czekało wiele zabawy oraz niespodzianek. Zdjęcia z Dnia Pluszowego Misia znajdują się w galerii.

Konkurs „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Dnia 17 listopada br. grupa IV ” Smerfy” wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Celem tego konkursu było rozumienie konieczności spożywania owoców i warzyw, propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznanie i bezpieczne korzystanie ze współczesnych środków łączności. Konkurs ten odbywał się metodą on-line.

Spotkanie z Policją

Dnia 17.09.2020 r. rozpoczęły się cykliczne spotkania z Policją oraz Strażą Miejską. Spotkania te dotyczą bezpieczeństwa w drodze z domu oraz do domu i w przedszkolu.

Zawieszenie działalności przedszkola

W dniach od 2 do 6 listopada działalność przedszkola zostaje zawieszona ze względów sanitarno-epidemiologicznych. Będzie prowadzone nauczanie zdalne. Wychowawcy poszczególnych grup, będą zamieszczać materiały do pracy z dziećmi na mailach grupowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przedszkolu w dniu 9 listopada.

Drodzy Rodzice!

Pragnę  poinformować, że dniach  14 i 16 września 2020 r. w  Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyły się posiedzenia Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie. Po wnikliwej analizie przedstawionej przez osoby oceniające wniosków oraz wysłuchaniu opinii wojewódzkich koordynatorów, w wyniku  głosowania, Kapituła podjęła decyzję o udzieleniu rekomendacji Miejskiemu Przedszkolu nr 2  w Katowicach. Ze względu na  pandemię na dzień dzisiejszy nie umiemy powiedzieć jak będzie się odbywało wręczenie i kiedy będzie miało miejsce ale i tak bardzo się bardzo cieszymy dziękując Państwu za zaangażowanie w realizacji wszystkich działań. To sukces całej społeczności przedszkolnej.

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Cywińska

dyrektor Mp-2

Rok szkolny 2020/2021 !!!

Drodzy Rodzice
Od 1 września zapraszamy do przedszkola wszystkie zapisane dzieci. Zaczynamy nowy rok szkolny. Będziemy pracować zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego link:
Rodzice!

Ze względu na pandemię COVID – 19 zwracamy się do Państwa z prośbą o zaopatrzenie dzieci w:

– 2 szt. ręczników papierowych
        – kredki Firmy BAMBINO 12 szt.

Tradycyjnie prosimy o:

– przybory toaletowe: kubek, szczoteczkę do zębów, pastę
– chusteczki higieniczne (2 pudełka po 100 szt.)
– 1 paczkę chusteczek nawilżających
– teczkę z gumką na prace plastyczne
– obuwie zastępcze – papcie na twardej podeszwie, ze sztywną piętą
– czapkę chroniącą głowę przed słońcem