W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się spotkania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa naszych przedszkolaków. Są to spotkania z policjantami z Komisariatu Policji w Katowicach, strażnikami ze Straży Miejskiej w Katowicach jak również z ratownikami medycznymi z Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Przedszkolaki uczą się i utrwalają zasady ruchu drogowego oraz przypominają sobie zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci oraz Strażnicy miejscy poinformowali
i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Ratownicy medyczni przygotowali przedszkolaki do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom podziękowania.

Zarówno pracownicy Straży Miejskiej jak i Policji są częstymi gośćmi w naszej placówce. Podczas tych wizyt przedszkolaki dowiadują się wielu ciekawych i waznych informacji na temat ruchu drogowego i tego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Related Projects