Sprawne rączki (2016-10-07)

Od dnia 07.10.16r. rozpoczął się w  gr. ” Smerfy” cykl zajęć pt. „Sprawne rączki”
prowadzony przez panie psycholog p. Annę Wolny oraz p. Dagmarę Roner z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5. Zajęcia mają na celu pomoc w przygotowaniu dzieci 6-letnich do nauki w szkole, a w szczególności rozwijają motorykę dużą i małą,kształcą umiejętności grafomotoryczne, przygotowują do nauki czytania i pisania. Będą się odbywały co dwa tygodnie.

Podczas pierwszego spotkania dzieci ćwiczyły rytmiczne ruchy rąk przekazując sobie w rytm muzyki papierowe talerzyki, czy kasztany. Były również zabawy przy muzyce, podczas których dzieci utrwalały strony ciała, ćwiczyły ruchy naprzemienne, były też zabawy z chustą animacyjną. Dzieci bawiły się paluszkami oraz tworzyły słoneczniki z obrysowanych i wyciętych z papieru rączek. Wszystkie Smerfy świetnie sie bawiły i bardzo się starały.

 

 

21.10.2016 r dzieci z grupy „Smerfy” uczestniczyły w drugim zajęciu z cyklu ”Sprawne rączki”. Dzieci bawiły się wykorzystując chustę animacyjną, kolorowe balony oraz kolorowy kłębek wełny. Utrwalały stronniczość swojego ciała, bawiły się śpiewając piosenki. Nauczyły się także wierszyka o sprawnych rączkach:

Dwie małe rączki klaszczą
czasem się pogłaszczą,
w kolanka zastukają
i dzieciom pomagają.

 

Dnia 04.11.16r. dzieci świetnie bawiły się przy muzyce, ćwiczyły prawidłowy chwyt podając sobie szablon grzybka za pomocą klamerki raz prawą, raz lewa reką. Obrysowywały również szablon grzybka, wycinałyy go i ozdabiały kropkami z plasteliny. Jak zwykle zabawa była wspaniała, a dzieci znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

 

Dnia 16.12.16r. odbyły się kolejne zajęcia z serii: „Sprawne rączki” połączone z zajęciami ” Madre główki”. Dzieci uczyły się rymowanki o Św. Mikołaju, bawiły sie z piosenką o tańczących bałwankach, rysowały kreski pionowe obiema rękami w rytm muzyki. Potem przedszkolacy wycinali koła, składali je i wykonywali z nich aniołka. Następnie wszystkie aniołki zostały umieszczone na wspólnej choince. Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe i wprowadziły dzieci w atmosferę zbliżających się Świ‌ąt za co bardzo dziękujemy prowadzącym paniom psycholog.

 

 

Dnia 17.02.17r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: ” Sprawne rączki”. Tym razem dzieci budziły różne części ciała gimnastyką, ćwiczyły również swoje paluszki. Odbyło się też polowanie na zwierzątka na zasadzie rywalizacji kształcącej spostrzegawczość dzieci i szybkość reakcji. Dzieci rysowały również drogę muchy stosując się do wskazówek prowadzącego, np. 3 pola do góry, 2 pola w prawo, itp. Jak zwykle dzieciaki spisały się wspaniale i świetnie się przy tym bawiły.